5 sposobów na wypad na narty bez kontuzji. Zobacz jak to się robi.

Jazda na nartach nie wygląda na nic szczególnego, przecież są to tylko 2 deski przyczepione do nóg…Tak właśnie pomyśli każdy początkujący, jednak prawda jest inna.narciarz

Jazda na nartach to sztuka, osoba, która przeceni swoje siły i możliwości z pewnością skończy taki wyjazd z choćby drobną kontuzją. Tutaj dowiesz się, co zrobić, aby uniknąć nieprzyjemności.

Przedstawiamy 5 zasad bezpiecznej jazdy na nartach.

Po pierwsze: Przygotuj dobrą formę

Jeszcze przed wyjazdem na wielkie, zimowe szaleństwo powinniśmy wziąć się za ćwiczenia wzmacniające całe ciało. Szczególnie powinniśmy skupić się na wzmocnieniu mięśni nóg. Mocne i wysportowane nogi, są niezwykle ważne na stoku. Przecież to nimi sterujemy i to one są najbardziej obciążone na stoku. Najczęstsze kontuzje to pozrywane więzadła, więc aby temu zapobiec koniecznie musimy się wzmocnić odpowiednim treningiem. A treningu nie rozpoczynamy na dzień przed wyjazdem, dobrze jest zacząć regularnie ćwiczyć kilka tygodni przed planowanym wyjazdem.

Po drugie: Wykuj na blachę zasady bezpieczeństwa

Zasady bezpieczeństwa na stoku są niezwykle ważne. Gdyby wszyscy narciarze znali je na pamięć, z pewnością stoki byłyby bardziej bezpieczne. Nieznajomość podstawowych zasad może spowodować niebezpieczne sytuacje na stoku. Tutaj macie wypisane wszystkie zasady bezpieczeństwa.

Po trzecie: Odpowiednie buty i kask

Te dwie niezbędne rzeczy powinniśmy mieć swoje, nie z wypożyczalni. W swoich butach i kasku będziemy czuli się pewnie i komfortowo. Przed dokonaniem zakupu warto znaleźć w Internecie na co trzeba zwrócić uwagę przy wybieraniu swoich butów narciarskich. Dużo przydatnych wskazówek znajdziemy na forach, gdzie narciarze wymieniają się swoimi doświadczeniami.

Dobrze dobrane buty i kask zapewnią nam komfort i bezpieczeństwo.

Po czwarte: Odpowiednie narty

Narty możemy spokojnie wypożyczyć, nie musimy ich kupować. Przy wybieraniu odpowiedniej długości nart ma duże znaczenie nasz wzrost. Dla osoby początkującej długość narty to wzrost narciarza pomniejszony o 15-20cm. Oczywiście ważna jest też płeć, narty dla kobiet są delikatniejsze i bardziej miękkie. W wypożyczalni kompetentni pracownicy z pewnością pomogą nam w dokonaniu wyboru.

narty

Po piąte: Zachowaj zdrowy rozsądek

Jadąc na narty nie możemy zapominać o zdrowym rozsądku. Na stoku w środku sezonu zawsze jest wielu narciarzy, dlatego powinniśmy być ostrożni, nie przeceniamy swoich sił, ponieważ nierozsądnym zachowaniem możemy ściągnąć niebezpieczeństwo nie tylko na siebie, ale i na innych narciarzy.

Trzeba pamiętać, że na stoku powinniśmy mieć oczy dookoła głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *