Alpy włoskie latem

Każdy z nas wybierając się na wczasy latem wybiera zazwyczaj ciepłe kraje lub wyjazd nad nasze polskie morze. Dlaczego zatem nikt nie wybiera urlopu w górach? Wynika to przede wszystkim z tego, iż uważamy, że w górach latem nie ma co robić, gdyż nie ma śniegu i nie pojeździ się na nartach. Takie myślenie jest błędne, gdyż z całą pewnością jest co robić w górach latem. Aby to udowodnić postanowiłam opisać Alpy włoskie latem.

 a

Tak więc Alpy to nie tylko doskonałe miejsce na zimowe szaleństwa na śniegu. Latem alpejskie łąki zadziwiają bogactwem fauny i flory. Na górskich szlakach możemy spotkać kozicę górską, alpejskiego koziorożca, zająca bielaka, świstaka, orła, wrończyka, a nawet niedźwiedzia brunatnego. W celu ochrony unikatowej roślinności i ginących gatunków zwierząt na terenie Alp utworzono wiele parków i rezerwatów przyrody. Podczas wycieczek górskimi szlakami należy uważać, by nie zdeptać rzadkich okazów roślin i chodzić wyłącznie wyznaczonymi ścieżkami. Nieprzestrzeganie zasad turystyki w alpejskich rezerwatach grozi wysokimi karami.

Wakacje letnie w Alpach wcale nie muszą ograniczać się tylko do wspinaczki i chodzenia po górach. Na szlakach alpejskich możemy napotkać niewielkie, naturalne zbiorniczki wodne i przemierzać przełęcze. Jedną z nich jest Mała Przełęcz św. Bernarda. Wyjazd w Alpy latem na pewno będzie niesamowitym wydarzeniem. Warto urozmaicić sobie urlop we dwoje i urządzić niewielki piknik rodzinny nad brzegiem górskiego jeziorka czy potoku.

 b

Dlatego jeśli tylko mamy trochę wolnego czasu wykorzystajmy go w sposób niezwykły, niezapomniany. Nie zastanawiajmy się dłużej i wraz z rodziną odwiedźmy Alpy w okresie letnim. Na pewno znajdziemy tam dla siebie mnóstwo atrakcji, a wakacyjne przygody zachowamy w pamięci na długie lata.

Z powyższego jasno wynika, że w Alpy włoskie na urlop można pojechać nie tylko zimą, ale również latem. Jest tak iż latem w górach można robić wiele ciekawych rzeczy choćby, takich jak np. zwiedzanie zabytków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *