Dlaczego kask narciarski jest niezbędny na stoku?

   Z jazdą na nartach, to tak trochę jak na rowerze, tutaj też obowiązuje powiedzenie, jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz. No właśnie, już tutaj możemy się domyślić dlaczego kask jest tak ważny dla każdego narciarza, a w szczególności dla osób próbujących swych sił właśnie w tym sporcie.

początkujący

Po pierwsze – Kask podczas nauki jazdy na nartach to nieodłączny element początkującego narciarza.

   Podczas nauki, mogą przytrafić się nam różne rzeczy, w tym upadki. Możemy być tego pewni, prędzej czy później zaliczymy tak zwaną glebę. Przewrócenie się na nieujeżdżonym śniegu jeszcze tak nie boli, bo wiadomo, jest miękki i nic poważnego nam się nie stanie. Gorzej jest gdy upadniemy na ubity śnieg. W takim przypadku upadek jest o wiele bardziej bolesny i groźniejszy. Uraz nogi czy ręki nie jest tak groźny w porównaniu do urazu głowy.

Po drugie – kask dla dzieci to podstawa.

    Zabierając dzieci na narty musimy szczególnie zadbać o ich bezpieczeństwo. Przecież wyjazd jest po to, aby cieszyć się z ferii, przecież nie chcemy spędzać czasu na pogotowiu czy w szpitalu. Chroń głowę swojego dziecka i kup mu kask.

upadek

Po trzecie – Nawet gdy jesteś wyśmienitym narciarzem i tak kiedyś możesz się przewrócić.

   Kask jest dobry dla wszystkich, dla początkujących narciarzy jak i tych, którzy śmigają na nartach od lat. Każdy może się przewrócić. Na stoku ciężko jest zahamować i niedoświadczony narciarz może wjechać w nic nie spodziewającego się, wyśmienitego narciarza. Tutaj wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe.

   Kask chroni głowę przed wszelkimi urazami. Nigdy nie wiemy co może się nam przytrafić na stoku i co kryje się pod ubitym śniegiem. To nakrycie głowy chroni ją przed wystającymi ze śniegu kamieniami, gałęziami czy spotkaniem twarzą w twarz z nagle wyrastającym przed nami drzewem. Chroni nas nie tylko przed urazami ale i przed zimnym wiatrem i śniegiem. Teraz są tak wyposażone kaski, że zamiast gogli możemy mieć szybkę, a w nausznikach wbudowane słuchawki, z których będzie sączyć się nasza ulubiona muzyka. Są bardzo wygodne oraz dbają o bezpieczeństwo.

Zainwestuj w siebie i zdrowie swojej rodziny.

Wystarczy, że zainwestujesz w odpowiednie kaski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *