4 kroki do idealnych nart

Marzysz o idealnie dobranych nartach? Tutaj dowiesz się jak to zrobić, aby były one idealnie dopasowane. Wystarczy, że zapoznasz się z poniższymi wskazówkami.

Narty kupujemy nie na jeden sezon, a na kilka. Dodatkowo nie jest to mały wydatek, dlatego narty powinniśmy wybierać rozsądnie, tak aby starczyły nam na kilka ładnych lat.

narta

Czym się kierować przed dokonaniem zakupu?

Pierwszym krokiem powinno być ocenienie własnych umiejętności. Następnie dopasowujemy je do własnego wzrostu i wagi. Kolejnym ważnym elementem jest to, czy nadal chcemy doskonalić swoje narciarskie zdolności, czy jedynie rekreacyjnie zjeżdżać po stoku.

Idąc do sklepu narciarskiego warto poprosić kogoś z obsługi, aby pomógł nam dobrać odpowiednie narty. Jeśli zada Ci powyższe pytania, to już wiesz, że masz do czynienia z profesjonalistą, który chce abyś był zadowolony z zakupu. Sklepy, w których od razu wciskają nam konkretny model nart, nie pytając o te podstawowe rzeczy, dla własnego dobra i portfela omijajmy szerokim łukiem.

narty

Krok 1: Wybieramy odpowiednią długość nart

Osoby początkujące powinny zacząć od modeli rekreacyjnych, tak zwanych all-mountain, powinny być tak długie, aby sięgały do brody.

Narciarze należący do grupy średnio zaawansowanej powinny wybrać narty, które będą sięgały do nosa.

Najdłuższe narty są zarezerwowane dla narciarzy, którzy mają najwyższe umiejętności. Ich narty powinny sięgać im do czoła.

Krok 2: Zwróć uwagę na swoją wagę:

Jeśli ważysz od 50 do 56 kg, proponujemy narty o długości 145 cm

Jeśli ważysz od 57 do 62 kg, proponujemy narty o długości 150 cm

Jeśli ważysz od 63 do 67 kg, proponujemy narty o długości 155 cm

Jeśli ważysz od 68 do 74 kg, proponujemy narty o długości 160 cm

Jeśli ważysz od 75 do 81 kg, proponujemy narty o długości 165 cm

Jeśli ważysz 82 kg lub więcej, proponujemy narty o długości 170 cm

Krok 3: Szerokość nart

Przed zakupem zastanówmy się jak wolimy jeździć. Narty wąskie najlepiej sprawdzają się na ubitej trasie narciarskiej. Na tym sprzęcie możemy szybko wykonywać skręty. Natomiast narty szerokie sprawdzają się poza ubitym stokiem. Im szersze narty, tym lepsza wyporność nart w śnieżnym puchu.

Krok 4: Zwróć uwagę na Tłumienie drgań

Im większe tym lepiej. Drgania źle wpływają na komfort jazdy i ciało narciarza. Tłumienie drgań zależy od materiału, z którego została wykonana narta.

Narty to nie mały wydatek, dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję pozwólmy profesjonalnemu sprzedawcy, aby pomógł nam w dobraniu najlepszego modelu.

Jeśli już wybrałeś odpowiednie narty, teraz możesz poznawać nowe, ciekawe stoki. Na przykład na narty-wlochy.pl znajdziesz fajne propozycje zimowego wypoczynku na nartach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *