Ferie zimowe z gwarancją śniegu

Co roku w miesiącach styczeń, luty dzieci mają dwa tygodnie laby, bowiem w szkołach, przedszkolach itd. rozpoczynają się wyczekiwane przez nich ferie zimowe. W okresie tym panuje zima, która każdemu kojarzy się ze śniegiem. Niestety pogoda czasem robi psikusa i tego śniegu spada mało albo co gorsza nie ma wcale. Co w takiej sytuacji mają zrobić rodzice? Otóż wysyłać swoje pociechy na tzw. zimowe obozy, szkółki narciarskie z gwarancją śniegu. Tylko gdzie? Dobrym rozwiązaniem są włoskie Alpy- w tych miesiącach na pewno nie zabraknie tam śniegu. Mając to na uwadze w tym artykule wymienię taką szkółkę narciarską w Alpach.

 a

Mowa tu oczywiście o szkółce Molltaler, która skierowana jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi. Polecana szczególnie tym, którzy chcą aktywnie spędzić ferie zimowe wraz ze swoimi pociechami. W szkółce tej na pewno nie zabraknie śniegu, a poza tym ma bardzo atrakcyjny teren, autorski program szkolenia narciarskiego i fachową opiekę nad dziećmi. Dzieci mają zapewnioną opiekę instruktorów na stoku (szkolenie w grupkach) – w tym czasie rodzice mogą bez ograniczeń korzystać z atrakcji ośrodka Mölltaler Gletscher, jak również uczestniczyć w kursie narciarskim dla dorosłych. W godzinach popołudniowych – dla dzieci szkółka oferuje wspólne zabawy, gry, konkursy, natomiast dla rodziców – chwila na „odnowę” w wellness. Na zakończenie pobytu dla wszystkich uczestników kursów przewidziane są medale i pamiątkowe dyplomy.

 b

100 procent słońca, śniegu oraz przyjemności!”

Sięgający 3.120 m lodowiec Mölltal zaliczany jest do terenów lodowcowych o najwyższej gwarancji śniegu w Austrii. Południowa część Alp według danych statystycznych jest najbogatszym w słońce regionem w Austrii. Panoramiczny widok na około 30 trzydziestotysięczników Wysokich Taurów jest w Austrii wyjątkowy. Obszar pieszczotliwie nazwany przez swoich fanów jako „Mölli”, wabi fanów białego szaleństwa już pod koniec września do jazdy w białym puchu śnieżnym. Dzięki dużej liczbie łatwych nartostrad teren ten jest jednym z bardziej lubianych przez rodziny terenów narciarskich w Karyntii. Doświadczeni narciarze mogą zmierzyć się z 10 km trudnych tras na lodowcu. A dla tych, którym to nie wystarczy polecam 7 – kilometrowy odcinek zjazdowy, najwyżej położoną nartostradą FIS w Karyntii, również na lodowcu. Snowpark o długości ok. 300 m z przeszkodami jak jumps, rails, halfpipe (o długości 35 m) i boardercross sprawi, że serca fanów snowboardu zabiją tutaj mocniej. Przy dobrych warunkach pogodowych na lodowcu można korzystać również z tras w głębokim śniegu oraz odcinków do freeride’u. Znajdujący się w pobliżu Ankogel jest również wyzwaniem dla wszystkich wprawionych narciarzy, artystów ”off-piste”, narciarzy preferujących carvering oraz snowboardzistów, którzy mają możliwość odkrycia nartostrad na nowo. Wielką zaletą na „Mölli“ oraz Ankogel jest brak kolejek do wyciągów oraz brak przepełnienia w godzinach szczytu. W obu regionach narciarskich panuje typowa dla Kartynii atmosfera – prawdziwego połączenia spokoju i gościnności.

Decydując się na jakąkolwiek szkółkę zimową w Alpach możemy być pewni, że śnieg będzie tam cały czas, a nasze pociechy na pewno wrócą bardzo zadowolone. Ja w tym artykule wymieniłam tylko jedną taką szkółkę zimową w Alpach, ale jest ich o wiele wiele więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *