Ferie zimowe w Tesreso

Każdego roku w miesiącach zimowych, czyli w styczniu i lutym dzieci mają ferie zimowe. Jest to czas, na który wyczekują z niecierpliwością iż mają wtedy dwa tygodnie wolnego od szkoły. Okres ten wykorzystują na odpoczynek i zabawę. Jak? Otóż większość z nich wyjeżdża z rodzicami na ferie zimowe np. w góry, by pojeździć na nartach. Mogą to być włoskie góry za granicą. Do Włoch na narty najlepiej wybrać się do Tesero. Dlaczego?

dolomity2

 

Otóż dlatego, że Tesero to malownicza miejscowość położona na wysokości 1.000 m, skąd roztacza się piękny, górski krajobraz. Ten ośrodek położony jest w samym sercu doliny i uchodzi za centrum kultury i sztuki w Val di Fiemme. Z Tesero można łatwo dotrzeć do Ski Center Latemar lub wypróbować swoich sił na Alpe Cermis. Również dla miłośników narciarstwa biegowego Tesero nie jest obce dzięki Mistrzostwom Świata w kombinacji norweskiej, które odbyły się w 1991 i w 2003 roku. Inne miejscowości w dolinie zapraszają również do ich odwiedzenia. Sąsiednia większa miejscowość Cavalese znajduje się tylko ok. 5 km od Tereso.

Wspomniana już wcześniej Dolina Val di Fiemme to jeden z najważniejszych punktów na mapie włoskich miejscowości sportów zimowych. Wkomponowana pomiędzy szczytami Dolomitów, wśród takich łańcuchów górskich jak Lagorai, Latemar i Pala. Dolina ta, wraz z jej uroczymi, idyllicznymi miejscowościami, wyróżnia się przede wszystkim gościnnością, jak i również licznymi możliwościami spędzenia aktywnego wypoczynku! Co roku odbywają się tutaj liczne imprezy sportowe jak np. FIS Marathon Cup „Marcialonga”. Już dwukrotnie w tym regionie rozgrywane były Mistrzostwa Świata w kombinacji norweskiej. Nie bez przyczyny Val di Fiemme nazywa się kolebką narciarstwa biegowego.

Ponadto we włoskich górach w regionie Tesero są doskonale przygotowane trasy, pewny śnieg oraz świetnie rozwinięta infrastruktura sztucznego zaśnieżania, natomiast trasa Olimpia zaspokoi wymagania najlepszych narciarzy. Nie zabraknie też rozrywek na „po nartach”, liczne restauracje, bary, pizzerie i kafejki. Baseny w Predazzo i Cavalese oraz lodowisko w Cavalese będą z pewnością dopełnieniem udanego szusowania w Val di Fiemme. W ramach systemu Superski Dolomiti, można dojechać również do Campitello di Fassa, ok. 25 km, skąd można rozpocząć przygodę na karuzeli narciarskiej Sella Ronda (Arabba/Marmolada, Alta Badia, Val Gardena). Na noclegi można się zatrzymać w hotelu Villa di Bosco, który leży u stóp legendarnego pasma górskiego Latemar. W pobliżu hotelu znajdują się najpiękniejsze trasy do pieszych wędrówek oraz najnowocześniejsze wyciągi narciarskie z zapierającymi dech w piersiach widokami. Sam hotel natomiast posiada: tawernę, salę gier dla dzieci, plac zabaw, basen dla dorosłych i dzieci, siłownię, wellness center, taras-solarium, salę dla palaczy, salę bilardową, internet point oraz kryty garaż.

Reasumując Tesero we Włoszech jest idealnym regionem na ferie zimowe. Zapewne każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *