Jak przewieść narty samochodem?

Jadąc w jakiekolwiek góry na narty własnym samochodem, wielu z nas co roku ma ten sam problem, A mianowicie głowimy się nad tym, w jaki sposób przewieźć swoje narty. Oprócz nich, musimy zabrać wiele innych walizek, więc co z nimi zrobić, by podróż była przyjemna i bezpieczna? Przedstawię Wam przykłady rozwiązania tego problemu.

na narty

Po pierwsze: Bezpieczeństwo.

Nart nie należy przewozić wewnątrz samochodu. Z tego powodu, że jest to bardzo niebezpieczne i zabronione w niektórych krajach. Wyobraźcie sobie, co może się dziać wewnątrz samochodu chociażby podczas wejścia w ostry zakręt lub w czasie gwałtownego hamowania. Trzeba pamiętać o tym, że w czasie podróży na drodze może się stać wszystko. Dlatego musimy dbać o siebie i swoich bliskich oraz nie przewozić nart wewnątrz samochodu ze względu na ogólne bezpieczeństwo. Na dzisiejszym rynku jest duży wybór specjalnych uchwytów i bagażników dachowych, więc warto zainwestować, w któryś z nich.

Jaki bagażnik wybrać?

 Uchwyty narciarskie

Jeżeli nie wybieramy się w długą trasę, na dachu samochodu możemy zamontować specjalne uchwyty narciarskie. Dzięki nim, na dachu swojego samochodu przewieziemy nawet 6 par nart bądź desek do snowboardu. Dla zwiększenia ochrony przed wszelkimi uszkodzeniami możemy nabyć odpowiednie pokrowce. Niestety, taki sposób przewożenia nart nie jest dobrym rozwiązaniem na długie podróże, bo sprzęt będzie długo narażony na śnieg, sól drogową, błoto czy piasek. Wszystkie te czynniki mogą spowodować uszkodzenie naszych nart.

bagażnik

Boks do przewożenia bagażu na dachu.

Duża ilość osób ma pewne opory co do boksu, ponieważ jego wygląd źle im się kojarzy. Ale to jest najlepszy sposób na bezpieczny przewóz nart. Boks jest zamykany, dzięki czemu sól, deszcz, piasek, śnieg i błoto nie osadzają się na nartach. Pyzatym, jest tam dużo miejsca i z pewnością zmieszczą się także buty narciarskie, ubrania oraz kijki. Na parkingu nikt oprócz nas nie będzie miał dostępu do zawartości boksu, ponieważ możemy go zamknąć na klucz. Warto zauważyć, że taki boks przydaje się również latem. Jadąc na wakacje możemy do niego zapakować niezbędne bagaże.

Istnieją również bagażniki magnetyczne.

Ich zamieszczenie na dachu samochodu jest bardzo proste. Wymaga jedynie oczyszczenia dachu i można bez żadnych przeszkód taki bagażnik zamontować. Niestety jego największą wadą jest to, że szybko można go zdjąć, więc na postoju lepiej nie spuszczać auta i bagażu z oczu, pomimo tego, że taki bagażnik można zamknąć na klucz.

Żeby mieć pewność, że w czasie jazdy taki bagażnik pod wpływem powietrza nie spadnie z naszego auta, lepiej zainwestować w sprawdzone, markowe produkty.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *