Kiedy jest najlepszy czas na rozpoczęcie organizowania wyjazdu narciarskiego?

Wszyscy, którzy kochają zimowe szaleństwa, wiedzą, że do wyjazdu trzeba zacząć wszelkie przygotowania odpowiednio wcześniej. Całą organizację, należy zacząć jeszcze kilka tygodni przed planowanym urlopem. Tutaj przypomnę Wam, o czym należy pamiętać zaczynając planowanie wyjazdu.

narty4

źródło: flickr.com

 

Kiedy zaplanować wyjazd?

Jak już wcześniej wspomniałam, najlepiej zacząć organizację swojego wyjazdu jeszcze kilka tygodni przed planowanym terminem. Warto zebrać najważniejsze informacje o miejscowościach narciarskich, które nas interesują. Przy wyborze miejscowości, warto zwrócić uwagę na obowiązujące ceny oraz dodatkowe atrakcje.  Gdy już zdecydujemy się na dany ośrodek narciarski, warto rozejrzeć się za właściwym hotelem. Oprócz tego, trzeba pamiętać o tym by zarezerwować miejsca, najlepiej zrobić to kilka tygodni przed wyjazdem. W sezonie hotele nie mają wolnych miejsc, najczęściej są zajęte przez zorganizowane grupy, więc nie ma co liczyć na znalezienie miejsca w ostatniej chwili. Warto wspomnieć, że już w październiku trudno o rezerwację miejsc w najbardziej znanych ośrodkach narciarskich. Oczywiście, takich problemów nie będziemy mieli w mniej znanych miejscowościach.

 

Kiedy jechać na narty?

Wszystko zależy od preferencji narciarzy. Osoba, której nie przeszkadza tłok, będzie się dobrze czuła na stoku nawet w samym środku sezonu. Natomiast, najlepszym rozwiązaniem dla narciarzy nie lubiących przepełnionych hoteli i ośrodków narciarskich, będzie zarezerwowanie miejsc pod koniec sezonu narciarskiego. W marcu jest zawsze dużo wolnych pokoi i wiele ciekawych promocji.

narty5

źródło: flickr.com

O czym pamiętać planując wyjazd?

Oprócz zarezerwowania miejsca w hotelu, warto się ubezpieczyć. Narciarstwo jest niebezpiecznym sportem, nigdy nie wiadomo co może nam się przydarzyć na stoku.

Zaczynając planowanie wyjazdu, powinniśmy sprawdzić swój sprzęt narciarski, zacząć uzupełniać wszelkie braki dotyczące odzieży. Oprócz tego, nie możemy zapomnieć o przygotowaniu swoich mięśni przed szaleństwem na stoku. Odpowiednia kondycja i siła w nogach to podstawa udanego wyjazdu narciarskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *