Najszybciej jazdy na nartach uczą się dzieci

Jak wiemy dzieci uczę się wielu rzeczy od nas bardzo szybko, czy to są jakiekolwiek odruchy, zachowania czy powiedzenia. Dlatego też jeśli lubimy góry i chcemy całą rodziną wybierać się tam na urlop, musimy najpierw nauczyć nasze dziecko jazdy na nartach. Zdarzyła Ci się taka sytuacja, że kilka lat temu byłaś/łeś na nartach uczyłeś się dość długo, żeby opanować technikę bezpiecznej jazdy na nartach, w tamtym roku zabraliście swoje 5 letnie dziecko na narty, zapisaliście je do szkółki narciarskiej, a teraz lepiej jeździ od was? Nic dziwnego.

a


Dziecko najlepiej jest zapisać na kurs nauki jazdy na nartach od tego momentu kiedy proponują szkółki narciarskie. Czyli od 4 lat, ponieważ dzieci uczą się najszybciej jazdy na nartach. Należy pamiętać, że metody stosowane przy nauce dorosłych w tej sytuacji nie przyniosą żadnego skutku. Dziecko nie będzie umiało wykorzystać czy chociażby zrozumieć niektórych instrukcji takich jak „przenieś ciężar ciała na lewą nogę”.  Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że malec nie umie skoncentrować swej uwagi na dłuższy czas, więc po niedługim czasie po prostu przestanie nas słuchać. Dlatego najlepiej jest obrócić cały proces nauki w zabawę. Zacznijmy więc od oswojenia się po kolei najpierw z butami  narciarskimi, w których dziecko powinno wyjść na śnieg. Przy okazji biegania i podskoków nauczy się łapać równowagę. Kiedy już malec nacieszy się spacerem w nietypowym obuwiu, następnie zaproponuj mu wpięcie nart, dzięki którym zabawa całkowicie zmieni swoje oblicze. Tak „uzbrojone” dziecko ma czas na pierwsze próby przemieszczania się na ośnieżonym stoku.

b

Pamiętajmy jednak, aby nie przeforsować naszej pociechy. Ograniczmy zatem czas spędzony na stoku do dwóch godzin, po których mały zuch będzie mógł odpocząć, zbyt długi czas jazdy i duże zmęczenie może doprowadzić do wypadku lub kontuzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *