Olimpijski ośrodek narciarski Via Lattea

Ośrodek narciarski składa się z kilku stacji narciarskich, które mogą tworzyć ów ośrodek. Z sytuacją taką mamy do czynienia np. w Szczyrku – w skali mikro, dwie stacje narciarskie – Czyrna i Solisko. Osobno każda z nich jest stacją, natomiast razem tworzą ośrodek narciarski. Drugim przykładem może być Ośrodek Narciarski w Białce Tatrzańskiej skupiający w sobie stacje narciarskie takie jak: Kaniówka, Kotelnica i Bania. Jednym z takich popularnych ośrodków narciarskich może być również Olimpijski ośrodek narciarski Via Lattea.

c


Vialattea, czyli Droga Mleczna to trzeci co do wielkości region narciarski we Włoszech. Ten ogromny obszar położony na granicy francusko – włoskiej składa się z 6 różnych ośrodków i obejmuje swoim zasięgiem 400 km tras. Dodatkowo wspólnym karnetem objęty jest także położony po stronie francuskiej ośrodek Montgenevre. Dla prawdziwych miłośników białego szaleństwa nie bez znaczenia będzie fakt, że wszystkie stacje są ze sobą połączone siecią wyciągów i tras narciarskich. Stoki są tu zdecydowanie mniej zatłoczone niż w pozostałych częściach Alp, a sam region słynie z doskonałych tras, na których były rozgrywane konkurencje XX zimowych igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006r.
a
Ośrodek narciarski Via Lattea położony jest na wysokości 1357 – 2035 m.n.p.m., dzięki czemu ma dobre warunki śniegowe, utrzymujące się od grudnia do marca. Na terenie tym śmiało mogą jeździć na nartach osoby początkujące, średnizaawansowane i zaawansowane – każdy znajdzie coś dla siebie. Na przykład dla osób początkujących najwięcej tras jest w Montgenever, ponad połowa znajdujących się tu to łatwe, niebieskie stoki. Natomiast dla średniozaawansowanych jest najwięcej tras, bo aż 56%. Vialattea to prawdziwy raj dla narciarzy średniozaawansowanych. Dlaczego? Otóż dlatego, że mogą oni bez odpinania nart przemieszczać się pomiędzy terenami 6 dużych ośrodków. No i w końcu trasy dla zaawansowanych w rejonie Sestrierera na szczycie Sises (2658 m.n.p.m.).

b
Po nartach można się rozerwać w licznych miastach takich jak Sauze d’Oulx czy Sestriere, która jest stolicą regionu i najbardziej turystycznym miastem. Znajdziemy tu liczne restauracje, puby i dyskoteki. Jeżeli natomiast ktoś chce aktywnie wypocząć to Sestriere ma również ciekawą, szeroką i bogatą ofertę tego typu. Możemy znaleźć w nim m.in. lodowisko oraz 18 – dołkowe pole golfowe obejmujące obszar 200 metrów kwadratowych.

Olimpijski ośrodek narciarski Via Latte to naprawdę prawdziwy raj dla narciarzy i nie tylko.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *