Punkty widokowe w rejonach narciarskich Austrii

W Austrii znajdziecie wiele ciekawych punktów widokowych, niektóre z nich chcemy wam przybliżyć. Zobaczcie, które z nich warto zobaczyć.

Twierdza Hohensalzburg (Salzburg)

Jest to zamek w Salzburgu usytuowany na wzgórzu Festungsberg, nad miastem, miejsce to jest najczęściej odwiedzanym przez turystów.

Stubnerkogel Suspension Bridge (Bad Gastein)

Szczyt ten możemy zdobyć na dwa sposoby, jednym z nich jest wejście pieszo bardzo krętą płaską drogą, zajmuje to około 3 do 4 godzin w zależności od naszego tempa. Możemy też zdecydować się na wjazd kolejką na samą górę bądź w połowie zejść z niej i wybrać się dalej pieszo.

Gipfelwelt 3000 (Zell am See)

Miejsce sprawdzi się na chwilę wytchnienia. Zajdziecie tam restaurację oraz dwie platformy widokowe, które pozwolą Wam spojrzeć na północną i południową stronę ziemi. Dodatkowo kino pozwoli Wam przybliżyć informację o faunie i florze tego miejsca. Na jednej z platform możecie wykonać zdjęcie, które następnie będziecie mogli pobrać ze strony internetowej.

źródło: pixabay.com

Bad Kleinkirchheim – Kaiserburgbahn (Bad Kleinkirchheim)

Bad Kleinkirchheim to typowo narciarskie miasteczko. Miejsce sprawdzi się także na letnie wyprawy. Punkt widokowy znajduje się na poziomie 2800 m. W budynku znajdziecie także bar oraz kawiarnie.

Gaislachkogl (Sölden Ötztal)

Punkt widokowy, który znajduje się na dachu restauracji, jest obowiązkowym elementem, bez którego podróż w to miejsce byłaby niepełna. Dodatkowo restauracja cieszy się dużą popularnością ze względu na swoje wyśmienite potrawy.

Tiefenbachkogl (Sölden Ötztal)

Tiefenbachkogl, czyli platforma wysunięta nad przepaścią Na ponad 20 m długości wznosi się przeszklony most Tiefenbachkogl. Możemy dostać się do niego kolejką Tiefenbachbahn.

Schwarze Schneide (Sölden Ötztal)

Schwarze Schneider jest najwyższą platformą, skąd widok sięga aż po Dolomity, w jej konstrukcji wykorzystano po części naturalne ukształtowanie terenu na grani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *