Gdzie do Włoch na wyjazd w góry z dzieckiem?

Połączenie słońca, śniegu oraz pięknych alpejskich widoków powoduje, że Włochy są idealne do wyjazdu na narty. Chcąc wybrać się na narty z dzieckiem warto przyjrzeć się kilku regionom i zdecydować się, który z nich będzie najlepszy. 

Południowy Tyrol jest jednym z najbardziej słonecznych części Alp, czeka tam na nas ponad 1200 km tras narciarskich. To właśnie tutaj zaawansowani narciarze mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami na Pętli Sellarondy, która łączy cztery ladyńskie doliny. Warto wspomnieć, że nie brakuje tutaj także snowparków, także tych dla dzieci.

Trentino jest kolejnym regionem, który polecany jest, na zimowy wypoczynek, w towarzystwie dzieci, nie tylko infrastruktura narciarska to zaleta tego miejsca, będąc tam, warto także zwrócić uwagę na klimatyczne urocze restauracje, które w swojej ofercie mają pyszne aromatyczne wina.

Ośrodki oznaczone Family Ski, czyli przyjazne rodzinie to: Val di Fiemme, Val di Fassa, San Martino di Castrozza, Campiglio / Pinzolo, Val di Sole.

źródło: pixabay.com

Dolina Aosty jest wysokogórskim rejonem, który położony jest wśród najwyższych szczytów Alp takich jak Mont Blanc, Monte Cervino i Gran Paradiso. Jest to region, który jest bogaty w wiele atrakcji można tu znaleźć wiele miejsc, które świetnie sprawdzą się do zwiedzania po nartach.

Lombardia to region znany w szczególności z Livigno oraz Bormio, warto wspomnieć, że, obowiązują w nich strefy bezcłowe, znajdujące się tuż przy granicy ze Szwajcarią. W tym regionie dla narciarzy zostało przygotowanych aż 400 km tras, w których znajdzie zjazd mający 3,5 km.

Chociaż Wenecja najczęściej kojarzona jest z wodą, to jednak rozpościera się ona od Wybrzeża Adriatyckiego, przez weneckie Prealpy, aż po Dolomity, Wenecja Julijska jest malowniczym terem, który położony jest zaledwie 2 godziny jazdy od portu do lotnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *