Wycieczka po górach – Stubai

Austriackie Alpy zachęcają każdego do odwiedzin. Osoby, które są doświadczone w górskich wycieczkach, mają naprawdę duże pole do popisu. Jeżeli lubicie dreszczyk emocji, to musicie sprawdzić via ferraty, czyli nic innego jak wspinaczkę skałkową. Moc atrakcji czeka także dla mniej doświadczonych turystów.

wycieczka górska

źródło: pixabay.com

Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura pozwala miło spędzić czas także osobą mniej doświadczonym, nawet rodziną z dziećmi m.in. możemy cieszyć się niesamowitymi widokami. Stubai jest doliną położoną niedaleko Innsbrucka, zarówno Stubai, jak i okoliczne ośrodki mają wiele do zaoferowania turystom w każdym przedziale wiekowym.

Okoliczne regiony jak Neustift im Stubaital są atrakcyjne nie tylko zimą, ale także latem, chętnie z nich korzystają turyści piesi, jak i ci latający (sprzyjające prądy powietrze, powoduje, że miejsce idealnie sprawdzi się dla paralotniarzy). Na górze Elferspitze, na którą może dostać się pieszo bądź kolejką górską znajduje się największy zegar słoneczny w Alpach. Jest to także ciekawa platforma widokowa, z której można podziwiać całą dolinę Stubai.

Fulpmes to kolejna urokliwa miejscowość regionu, którą warto odwiedzić. Na górę można wjechać kolejką Kreuzjochbahn. Z górnej stacji kolejki wystarczy, że wybierzemy się na krótki spacer i znajdziemy się na jednej z najpiękniejszych platform widokowych. Platforma StubaiBlick znajduje się na wysokości 2.160 m.n.p.m. Od górnej stacji kolejki do platformy znajduje się bardzo dobrze przygotowany szlak, z którego bez problemu mogą skorzystać także rodziny z dziećmi, czy też osoby niepełnosprawne.

wspinaczka górska

źródło: pixabay.com

Stubai to miejsce bardzo chętnie wybierane przez polaków szczególnie zimą, jak jednak widzicie, miejsce to warto odwiedzić także latem m.in. ze względu na widoki zapierające dech w piersiach. Jeszcze do 2002 roku na terenie lodowca można było jeździć na nartach także latem. Obecnie sprzyjające warunki pogodowe do jazdy na nartach są pewne od października do czerwca. Na szczęście Stubai jest słynne nie tylko z powodu lodowca. Okoliczne ośrodki i pobliskie miejscowości zachęcają do odwiedzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *